David Perlov Fund 2017

תחרות ליצירה דוקומנטרית ע"ש דוד פרלוב 2017

שלוש עשרה שנים מלאו מאז מותו של חתן פרס ישראל לקולנוע, הבמאי, דוד פרלוב, ושלב הגמר של תחרות קרן פרלוב ליצירה דוקומנטרית, מייסודם של שידורי קשת, קרן יהושע רבינוביץ לאמנויות ומשפחת פרלוב, יתקיים במרכזו של אירוע ההוקרה השנתי לזכרו.

השנה נמנים בחבר השופטים הבמאי והעורך אסף קורמן, המפיק לירן עצמור, נציג קרן יהושע רבינוביץ לאמנויות פיני שץ, מנהלת דוקו ואקטואליה של שידורי קשת עדי גרתי, והעורכת והמפיקה, בתו של דוד, יעל פרלוב. גובה מענק הקרן יעמוד על שווי 40,000 ₪. את הערב מנחה פיני טבגר ומפיק קובי מזרחי.


כמאה הצעות נשלחו השנה לתחרות מ- 13 בתי ספר גבוהים לקולנוע ואמנות, מתוכם נבחרו 5 הצעות שעלו לשלב הגמר אשר יתקיים השנה ביום ג', 21.2.2017, בשעה 21:00 בסינמטק תל אביב.

חמישיית הגמר - קרן פרלוב 2017:

  "עץ הכלה" במאי: שאדי חביב אללה מבית ספר סם שפיגל בירושלים.
  עץ הכלה בכפר טורה ליד ג'נין, נהג להפגיש בין משפחות המזרח והמערב בכדי לחתן את הכלות שלהם מתחתיו. סרט זה יעקוב אחרי שומר הסוד של העץ, מורהף בן ה 12, שירש את התפקיד מאביו.
  "הביתה"במאית: שירה שלז מבצלאל אמנויות המסך בירושלים.
  סרט יומן-דוקומנטרי באנימציה, העוסק בתהליך התבגרות תוך נסיעה הביתה שלא נגמרת- נסיעה בין שני הבתים של הוריי. דרך המסע ודרך עשיית הסרט עצמה, אני שתמיד מתבוננת מהצד, בוחנת את היחסים עם אבא שלי ומבקשת את הקשר האבוד שלנו בחזרה.
  "סבתא שרה"במאית: תהילה אפוטה מהחוג לקולנוע באוניברסיטת ת"א.
  לשרה הלוי יש כוחות הנראים כבלתי נגמרים. עוד מעט תחגוג מאה אביבים והיא מתחזקת בית ומשפחה ענפה לתפארת. הסרט יוצא לגילוי מקור החיות שלה, אחרי אובדן ארבעה ילדים ושני בעלים - בדרך מתימן ובמלחמות ישראל – ומה יש לה להגיד, שאף אחד אף פעם לא שאל.
  "חלומות"במאית: עביר אבו זהיא ממכללת סמינר הקיבוצים.
  אחלאם, 26, במקור מאום אל פאחם, כיום גרה בתל אביב. חבריה ועמיתיה מכירים אותה כבחורה חופשיה ופרועה, אך כל יום שישי, כאשר היא חוזרת לבית הוריה, היא עוטה על עצמה מסכה –מורידה את הנזם מהאף, לובשת שרוולים ארוכים, עוטפת את ראשה ברעלה מסורתית ואוכלת מסטיק בשביל להסוות את ריח הסיגריות.
  "של מי הואדי?"במאי: ענר טאוסיג מבית ספר לקולנוע מעלה בירושלים.
  מה קורה לאדם בשטח ההפקר של הציוילזציה? מי האנשים שקוראים לשטח הזה בית? והאם מקום יכול להיות שייך למישהו? מסע חזרה לנוף הילדות בואדי קלט.

תהליך הבחירה בתחרות מורכב משני שלבים. בשלב הראשון מועברות ההצעות שהוגשו לוועדת לקטורים אשר בוחרת מתוכם את חמש ההצעות הטובות ביותר. בשלב השני עולים הזוכים לגמר במסגרת אירוע הפיצ'ינג המסורתי העומד במרכזו של ערב ההוקרה השנתי לדוד פרלוב.

עם תום הפיצ'ינג יציג הזוכה מהשנה שעברה, יבין רובינשטיין, מבית ספר מנשר לאמנות, בהקרנת בכורה את סרטו "יום נפלא לעלי הבננה". העוקב אחר הבננות שצומחות על גבול ישראל ולבנון. במסעם חוצות הבננות את הנוף הישראלי מצפון לדרום ועושות את דרכם לתוך המציאות המורכבת של ארצנו והיחסים עם שכנינו הפלסטינים ברצועת עזה. איך מצליחים הסוחרים הישראלים והעזתים לנהל יחסי סחר משני צידי החומה. מי מרוויח ומי מפסיד משיתוף הפעולה הזה? ובאילו בעיות הם נתקלים בדרך.

קרן פרלוב מייסודם של קשת, קרן רבינוביץ לאמנויות ומשפחת פרלוב הוקמה בשנת 2004, כחודש לאחר מותו של דוד פרלוב, אשר יצירתו החשובה ביותר "יומן", אסופה של סרטים דוקומנטריים אשר צילם במשך 10 שנים, מהווה אבן יסוד של הקולנוע הדוקומנטרי הישראלי. הקרן נוסדה במטרה לעודד ולתמוך בסטודנטים צעירים העוסקים ביצירה תיעודית ולשמר את משנתו הקולנועית של דוד פרלוב, שראה בעשייה הדוקומנטרית את תכלית חייו.

מענק קרן פרלוב לזוכה יעמוד השנה על שווי 40,000 ₪ תמיכת:
קרן יהושע רבינוביץ' לאמנויות
שידורי קשת
טרנס טייטלס
GO2FILMS


הזוכה לשנת 2017

תהילה אפוטה
תלמידת החוג לקולנוע באוניברסיטת ת"א. נולדה וגדלה בתל אביב ב-1993.


"סבתא שרה"
סרט העוקב אחר שרה הלוי, אשר חוגגת מאה אביבים והיא מתחזקת בית ומשפחה ענפה לתפארת. הסרט יוצא לגילוי מקור החיות שלה, אחרי אובדן ארבעה ילדים ושני בעלים - בדרך מתימן ובמלחמות ישראל – ומה יש לה להגיד, שאף אחד אף פעם לא שאל.


"Grandma Sarah"

Sarah was born in Yemen 100 years ago. Her husband and four sons died, and she stayed with her six daughters. Despite all, Grandma is not a survivor – she lives life full of meaning and humor. Her hands shaped as working tools, taking care of the garden, cats, and cooking